Po ostatnich tygodniach ciągłej gonitwy (nie wiadomo za czym), postanowiłam dać sobie spokój z tym całym szaleństwem świątecznych przygotowań. Posprzątać oczywiście muszę, jedzenie samo się nie ugotuje, to fakt, jednak pozostałe rzeczy będą musiały poczekać. Nie da się zrobić wszystkiego z dwójką małych dzieci pod opieką (w tym jedno ząbkujące). To chyba w miarę rozsądne podejście. W końcu te święta, to czas odpoczynku również dla mnie. To więcej wspólnie spędzonych chwil, poświęconych dzieciom.

Jako że prowadzenie bloga mobilizuje mnie do działania, do tematu prezentów podeszłam w tym roku wyjątkowo ambitnie. Większość z nich została zrobiona przeze mnie. Poświęciłam na nie mnóstwo pracy i wydaje mi się, że to jest w nich najcenniejsze. Mam tylko nadzieję, że rodzinka jest zbyt zabiegana, by wejść tutaj przed wigilią.

Przy okazji przygotowałam dla Was tutorial komina. Sposób szybki i dość przyjemny, posłużył mi do stworzenia aż czterech sztuk. Wypróbowany więc na drugą stronę… zaczynamy!

Moje kominy są dość duże. By efekt końcowy był ciekawszy, każdy z nich stworzyłam z dwóch różnych tkanin. Rozpływam się nad pięknem tych wszystkich wzorów. Nawet czarno czarny ma w sobie coś ciekawego.

  • By zrobić taki komin, potrzebujesz dwóch kawałków tkaniny rozciągliwej o wymiarach 80 cm szerokość x 65 cm długość. (Rozmiar dziecięcego, to 70 cm sz. x 50cm d. Bardzo ważne, by materiał rozciągał się po szerokości.

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

  • Odwracam każdy kawałek na lewą stronę, składam po dłuższej krawędzi na połowę i zszywam prawą do prawej (tę część długą na 65 cm).

 

SAMSUNG CSC

 

  • Zszyte kawałki wyglądają już jak kominy. W tym momencie wystarczyłoby wykończyć krawędzie i komin pojedynczy gotowy. Ten nasz ma być gruby, dwustronny.

 

SAMSUNG CSC

 

  • By złożyć komin w jedną całość, wkładam jedną jego część do drugiej, prawą stroną tkaniny do prawej.

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

  • Zszywam oba elementy.

 

SAMSUNG CSC

 

  • Wywracam komin na prawą stronę.

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

  • Dół komina spinam szpilkami i zszywam ręcznie.

 

SAMSUNG CSC

A oto gotowe kominy:

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

IMG_1883

 

SAMSUNG CSC

 

IMG_1886

 

IMG_1891

 

Poniżej mięciutkie kołderki dla dzieciaków, które w przeciwieństwie do zabawek, na pewno utulą je do snu.

IMG_1882

IMG_1889

IMG_1893

A tutaj przemiła dzisiejsza niespodzianka:) Myślałam, że takie rzeczy się już nie zdarzają!

IMG_1898