Oooo rany! Strasznie Wam dziękuję za odzew pod moim postem konkursowym. Nie wiecie nawet ile wątpliwości niesie ze sobą ta moja próba zrobienia czegoś nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Bo tutaj już nie tylko ja będę swoim jurorem. Mój produkt musi zainteresować kogoś na tyle, by zechciał go kupić, a liczba zgłoszeń konkursowych pokazuje, że może się podobać:) Jesteście niesamowite!! A moja motywacja w ten poniedziałkowy poranek sięga zenitu:)

Tym samym dzisiejszy post powstał z dedykacją dla Was. Wasze pytania często dotyczą półek na książki, które zrobiłam dzieciom. Pytacie gdzie kupione, to ja pokażę Wam jak je zrobić:) Na szczęście skręcając je, zrobiłam już chyba z przyzwyczajenia zdjęcia etapu produkcji.

Koszt takiej półki…o ile nie musisz kupować śrubokręta i piłki do drewna, to ok 20 zł:)) A heblowane deski nie wymagają nawet malowania, co zobaczycie poniżej, ponieważ jedną z półek pomalowałam, a na drugą zabrakło mi farby. Wcale nie żałuję, bo wygląda fajnie i będzie pasowała do łóżka.

Czego potrzebujesz?

  • 1 deska o wymiarach 20x90x2000mm
  • palik/ listwa o wymiarach 20x20x2100mm
  • wkręty do drewna
  • piłka do drewna
  • wkrętarka/ śrubokręt
  • kilka drobnych akcesoriów do zawieszenia półki, które znajdziesz tutaj

I to by było na tyle:) Moje tutoriale skrojone są przecież na miarę moich możliwości = mało czasu + mało siły:) Muszą więc być łatwe i szybkie.

SAM_6262

 

No to zaczynamy od odmierzania. Deskę dwumetrową o szerokości 90mm tniemy odpowiednio na kawałki o wymiarach 2 x 60 cm oraz 2 x 40 cm. Następnie ucinamy dwa 40 cm paliki (szerokość 20x20mm). Tym samym mamy trzy rodzaje deseczek, po dwie sztuki z każdego rodzaju.

Na moich zdjęciach materiał na dwie półki, bo mając dwójkę dzieci wszystko muszę robić podwójnie… żeby było sprawiedliwie;)

IMG_7803

Na zdjęciu widzicie kątownik. Takim kątownikiem, jeśli macie, możecie się posłużyć, by narysować prostą linię, myślę, że równie dobrze poradzicie sobie bez niego. Jaki jest kolejny etap? Skręcanie deseczek. Tak jak na zdjęciu. Z tych poprzecznych (40 cm) jedną przykręciłam na samym dole, a drugą mniej więcej po środku. Gdy oprawa gotowa, przykręcacie te cieniutkie paliki/ listewki. Służą one do podtrzymywania książek. Ja przykręciłam je 5 cm nad każdą z półek.

IMG_7807

 

Półeczka gotowa. Jak przymocować ją do ściany? Pamiętasz szafki nocne w pokoju dzieci? TUTAJ pokazuję, jak krok po kroku przymocować coś wiszącego do ściany, tak, by te mocowania nie były widoczne. W ten sam sposób przymocowałam te półki na książki właśnie.

A tu już zdjęcia gotowych półeczek. Jeśli podobają Ci się tak jak mi, to nic prostszego. Zaplanuj sobie w weekend małe DIY. Możesz je zrobić nawet z dziećmi. One bardzo chętnie angażują się w takie zadania. Gwarantuję, że Twój dzieciak będzie zachwycony.

SAM_6251

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAM_6254

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAM_6258

 

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

 

SAM_6261

Postawiłam wszystko na jedną kartę, bo chcę robić w życiu to, co lubię. Nie chcę spędzić reszty życia w pracy, która nie daje ujścia mojej kreatywności. Jeśli więc spodobał Ci się mój tutorial, to zapraszam do polubiena strony, komentowania oraz udostępnienia postu. Będziemy mogły być w stałym kontakcie.

Jeśli masz jakieś pytania, coś jest niejasne, pisz śmiało, chętnie pomogę.

Jeśli zmotywowałam Cię do tego, żebyś stworzyła własnoręcznie coś dla swojego dziecka, koniecznie daj mi o tym znać. Jak każdy potrzebuję motywacji, to Ty dajesz mi siłę do działania.

Miłego, kreatywnego poniedziałku!