Kolejny tydzień. Czas ucieka, w powietrzu czuję już zapach zimy. A jesień, zima to idealny czas na cieplutkie, dresówkowe bokserki! Jestem posiadaczką niewyobrażalnej ilości resztek tkanin, dzianin wszelkiego rodzaju. Zawsze wydaje mi się, że jeszcze coś z nich uszyję i strasznie szkoda mi się ich pozbyć. W akcie desperacji robię jakieś selekcje, ale łatwiej przychodzi mi chyba wyrzucanie własnych nienoszonych ubrań, niż tych nowiutkich, ale małych kawałków materiałów.

Z moich zapasów mogłoby powstać pewnie ze 100 takich bokserek. Ale czy byłyby wygodne? Nie dawały mi spokoju, więc postanowiłam spróbować. Póki co uszyłam dwie sztuki. Pierwsza nie nadaje się nawet do zdjęć i ma zbyt twardy szew, myślę więc, że nie będzie też zbyt wygodna, druga wyszła już świetnie. Moja rada? Unikaj przy zszywaniu newralgicznych elementów owerloka. Owszem, można go użyć do obrębienia dołu spodenek i do przyszycia paska. Tam nie przeszkadza. Sam w sobie jest miękki, ale gdy użyjemy dodatkowo ściegu ozdobnego, zrobi się gruby i twardy. Bez ściegu ozdobnego bokserki nie będą wyglądały już tak fajnie.

 

Mamy dwu-, trzylatków, mogą skorzystać z mojego wykroju. Sama stworzyłam go na podstawie spodenek, które mój Syn miał już w swojej garderobie. Wykroiłam je bez zapasu, a następnie zszyłam 4mm od krawędzi, żeby zapas materiału był jak najmniejszy.

To części z jakich składa się wykrój, czyli węższy przód, szerszy tył, nogawki oraz pasek o wymiarach 41 cm x 5 cm.

 

Zaczynamy!

 

 

Zszyj elementy jak na zdjęciu.

 

 

 

Rozprasuj szwy, dzięki temu, po poprowadzeniu ściegu ozdobnego będą prawie niewyczuwalne.

 

 

 

Przeszyj rozprasowany szew ściegiem ozdobnym lub zygzakiem po prawej stronie.

 

 

Obręb krawędź nogawek owerlokiem. Zaprasuj nogawkę na ok 1 – 1,5 cm i przestebnuj.

 

 

Pasek również wszyj owerlokiem.

 

 

Pozostaje zszycie kroku. Krok zszyj stebnówką, rozprasuj szew oraz przeszyj, podobnie jak przód i tył, ściegiem ozdobnym.

 

 

Wyprasuj. Bokserki gotowe:) Jak tu nie kochać szycia za tę praktyczność?!

 

 

 

 

Mam nadzieję, że uda Ci się z moją pomocą uszyć podobne bokserki dla Twojego malucha! Bardzo polecam ten sposób wykorzystania resztek oryginalnych, dresowych materiałów. Oszczędność pieniędzy. Resztki prędzej czy później lądują w koszu, a 3pak chłopięcych bokserek to koszt ok 40 zł.

 

Jeśli spodobał Ci się mój tutorial, koniecznie daj mi o tym znać lajkując lub komentując mój wpis. To Ty motywujesz mnie do dalszej pracy, poszukiwania ciekawych rozwiązań. Każda uwaga jest dla mnie niezwykle cenna.

Jeśli chciałabyś kupić jakiś mój produkt, napisz wiadomość lub odwiedź sklep

AmelieTilde

na etsy.com.